Bildiriler

SON BİLDİRİ GÖNDERİM TARİHİ

15 Ekim 2017′ dir.

 

Bildiri Gönderme Koşulları

1.Bildirilerin http://www.ttdhavakirliligi.org/ adresi üzerinden sisteme girilmesi sempozyumun tek geçerli bildiri gönderim şeklidir.
Sistemden bağımsız olarak e-mail ve posta yoluyla bildiri gönderilmesi mümkün değildir.
2. Bildiriler değerlendirilmek için sözel ve poster olmak üzere iki şekilde gönderilebilecektir.
3. Bildiriler için en uygun konu kategorisi verilen listeden işaretlenecektir.

Bildiriniz daha önce başka bir kongrede ya da dergide yayımlandıysa, tam ve açık künyesini 9. Bildiri Gönderim Basamağında yer alan Notlar alanına giriniz lütfen.

Bildiri Özeti Yazım Kuralları

 1. Sistemde bildiri özeti yazımı için ayrılan alan 3000 karakter ile sınırlandırılmıştır. Sistem bu alana 3000 karakterden daha fazla yazı yazmanıza izin vermeyecektir.
  2. Bildiri göndermede kullanacağınız yazı karakteri sistem tarafından otomatik olarak tüm bildiriler için standartlandırılmış olup farklı yazı karakteri kullanmak mümkün değildir.
  3. Başlık çalışmanın içeriğini açıklar tarzda olmalıdır. Bildiri özeti başlığında Ph ya da NaCI gibi küçük harfli kelimelerin özel bir anlam ifade ettiği kelimeler dışındaki tüm sözcükler büyük harf ile yazılmalıdır. Metin içinde kimyasal simge ve uluslararası birimler dışında, kısaltmanın ilk kullanıldığı yerde ardından bir parantez açarak tam açılımı yazılmalıdır.
  4. Bildiride amaç, gereç ve yöntem, bulgular ve sonuç kısmı olmalıdır.
  5. Bildirinizi nasıl sunmak istediğinizi sistemden işaretleyiniz.
  6. Bildiriniz için en uygun konu kategorilerinden birini sistemden işaretleyiniz.
  7. Bildiri gönderirken en son basamakta ekrana bildiri ön izlemesi gelir. Eğer onaylıyorsanız ‘sonlandır’ butonuna basarak bildirinizi tamamlayınız.

Geri Bildirim
Bildirilerin kabul edilip edilmediği gönderilen e-posta adresine bildirilecektir.

Posterler
Posterler 70 cm eninde 90 cm boyunda ve en az 1 metre mesafeden okunabilecek şekilde hazırlanmalıdır.
Posterler organizasyon komitesince bildirilecek tarih ve stand numarasında sergilenecektir. Posterler sergilenecek tarihte belirtilen saatler arasında asılacak ve yine belirtilen saatler arasında indirilecektir.
Bu saatlerde indirilmeyen posterler için organizasyon komitesi sorumluluk kabul etmeyecektir.

Seçilmiş Sözel Bildiriler
Seçilmiş sözel bildirilerde slayt sayısı yazılmayıp 5 dakikayı aşmayacak şekilde hazırlanmalıdır. Slayt programı olarak PC uyumlu Windows Office uygulamaları kullanılmalıdır.